ماري كيوينيمي نخست وزير فنلاند در فاصله يك روز به اختتام شانگهاي ورلد اكسپوي 2010 از پاويون فنلاند ديدار كرد. اين نمايشگاه جهاني كه از اول مه در شهر شانگهاي گشايش يافت روز 31 اكتبر درهايش را مي بندد.

 


يك اورانگوتان در باغ وحش هاگنبك در بندر هامبورگ آلمان يك نصفه كدوتنبل كه به مناسبت هالووين به او داده شده است را مي خورد.

 


منظره هوايي بزرگترين كشتي مسافربري جهان ام اس آلوور بطول 360 متر كه ظرفيت 6300 مسافر را دارد از سوي سازنده كره جنوبي آن به شركت كشتيراني رويال كاريبئن تحويل داده شد.

 


يك اسب پاني در منطقه اكسمور در راكنفورد انگلستان در برابر دوربين عكاس شيهه مي كشد.هفته گذشته در اين منطقه يك گوزن نر به نام امپراتور اكسمور كه بزرگترين جانور بريتانيا بود توسط يك شكارچي غيرمجاز كشته شد.

 


تصوير يك خط راه‌آهن كه بر اثر سيلابهاي هفته گذشته در مركز ويتنام و به ويژه در استان هاتين از بين رفته است.

 


اختاپوس پيشگوي مشهور جام جهاني روز بيست و ششم اكتبر مرد. به گفته مديريت آكواريوم شهر اوبرهاوزن در آلمان كه اين اختاپوس در آن زندگي مي كرد مرگ حيوان طبيعي بوده است.

 


علي‌رغم اينكه مجلس ملي فرانسه نيز در روز چهارشنبه بيست و هفتم اكتبر قانون جديد بازنشستگي را تصويب كرد اما در فرداي آن روز صدها هزار تظاهركننده بار ديگر در اعتراض به اين قانون به خيابانهاي شهرهاي فرانسه ريختند.

 


تصوير يك شركت‌كننده در كارناوال ساليانه هالووين در بولوار سانتامونيكا در هاليوود غربي در شب سي و يكم اكتبر.

 


منظره فوران مواد مذاب از دهانه آتشفشان مراپي در جزيره جاوه در اندونزي كه همراه با خروج خاكسترهاي آتشفشاني و گاز است.فعاليت اين آتشفشان كه از 2 هفته پيش آغاز شده موجب گرديده تا مقامات ساكنان روستاهاي دامنه اين آتشفشان را تخليه كنند.

 


تصوير مجسمه عظيم حضرت مسيح (ع) در شهر سوويبودزين در غرب لهستان.

 


فعاليت كوه آتشفشان مراپي در جزيره جاوه در اندونزي شدت يافته و تاكنون دهها نفر بر اثر فعاليت آتشفشاني كشته شده و بيش از 75 هزار نفر از ساكنان مناطق پيرامون كوه تخليه شده اند.تصوير يك بوفالو كه بر اثر گازهاي آتشفشاني به هلاكت رسيده است.

 


تصوير اتومبيل ب‌ام‌و هيبريد در لايپزيك آلمان. شركت ب ام و 400 ميليون يورو در كارخانه لايپزيك سرمايه‌گذاري كرده تا بتواند توليد اين اتومبيل برقي را از سال 2013 آغاز كند.

 


اينها عروسك نيستند بلكه دو سگ بينوا هستند كه براي شركت در نمايشگاه حيوانات دست آموز در شهر ووهان در استان هوبئي چين آنها را به اين شكل درآورده اند.

 


تصوير ديدني حمله يك شاهين قطبي به يك مرغ دريايي در آسمان پوروو در جنوب فنلاند. عكاس آرتور يوونن.

 


تصوير دو جوجه پرنده دريايي گونه ترن قطبي كه با ديدن يكي از والدينشان در ناحيه لاترابيارگ در ايسلند تمناي غذا دارند. عكاس يوهان گهريخ.

 


تصوير يك لاشخور سلطنتي با سر و گردن رنگين و يك لاشخور راهب به رنگ سياه در شمال كاستاريكا كه ظاهرا بالاي سر يك طعمه ايستاده‌اند. عكاس بنچ ماته.

 


تصوير نمايش دور مرگ در هند.

 


صحنه ديدني و نادر شكار يك خرگوش صحرايي توسط يك عقاب تعليم ديده شده در ناحيه بوكونباييوو در قرقيزستان.

 


منظره تماشايي يك تانك ژاپني دوران جنگ جهاني دوم در عمق 4 متري ساحل تنگه ماكادا در مثلث مرجاني ساحل پاپوازي گينه نو.

 


منظره هوايي تماشايي يك درياچه به شكل قلب در قلب جنگل مانائوس در مركز آمازون.

 


زنان متاهل هندي در شهر چنديگر در شمال هند جشن سنتي هندويي كاروا شوت را گرامي مي‌دارند. براساس اين سنت آنها خواستار طول عمر، رفاه و سلامتي همسرانشان مي‌شود.

 


صحنه جنگ دو سگ كه يكي از تفريحات سنتي افغانها در شهر كابل است.

 


منظره ديدني و در عين حال هراس آور تلفيق فوران آتشفشان همراه با صاعقه در ايسلند.

 


منظره زيباي پروانه هاي مونارك در جنگل هاي كوهستاني مكزيك.

 


چشم اندازي بديع از رنگين كمان و يك درخت بائوباب بزرگ در دلتاي اوكاوانكو در بوتسووانا.

 


چهره ديدني يك ميمون گونه اوآكاري سرخ يا ميمون سرطاس در جنگل هاي باراني آمازون.

 


چهره يك خفاش وامپير يا خون آشام از نماي نزديك.زيستگاه اين گونه خفاش در آمريكاي مركزي وجنوبي است و غذاي اين پستاندار پرنده را خون حيوانات تشكيل مي دهد.

 


يك كم ديگه بالاتر!.

 


وقتي گاو مقدس باشد مانند هند همه جا جايش است.

 


خوب كپي كن فقط بپا معلم نبينه!.

 


بدون شرح!.